Izvēlne
Par brīvu
mājas  /  apģērbs / Lekcijas konspekts par norobežojošo aplikāciju “Vistas gaļa. "Vistas" Kopsavilkums par pirmsskolas vecuma bērnu tiešajām izglītības aktivitātēm par māksliniecisko un estētisko attīstību. Nodarbības kopsavilkums par vistu tēmām

Kopsavilkums par atdalīto pieteikumu “Vistas gaļa. "Vistas" Kopsavilkums par pirmsskolas vecuma bērnu tiešajām izglītības aktivitātēm par māksliniecisko un estētisko attīstību. Nodarbības kopsavilkums par vistu tēmām

Radošums kopā ar bērnu ir ne tikai interesants, bet arī noderīgs, jo tā rezultātā attīstās viņa smalkā motorika, domāšana un iztēle. Pieaugušais var ieteikt izveidot dažādas lietojumprogrammas no krāsaina papīra, piemēram, dzīvniekiem un putniem.

Visprecīzāko darbu bērniem var iegūt, ja vistas aplikācija tiek veikta vidējā grupa, kad bērns jau daudz labāk saprot pieaugušo norādījumus un var patstāvīgi izveidot amatniecību.

Ģeometriskās aplikācijas: Vistas

Ļoti maziem bērniem var piedāvāt izveidot vistas gaļu, piemēram, “cāļa izšķīlušos” aplikāciju ir ne tikai viegli izpildīt, bet arī iepazīstināt bērnu ar vienkāršākajām ģeometriskajām formām (aplis, ovāls, taisnstūris). Materiāli jāsagatavo:

  • krāsains papīrs;
  • šķēres;
  • līme;
  • vienkāršs zīmulis;
  • veidne ģeometriskas formas;
  • biezs kartons.

Tādējādi bērns ne tikai darīs skaista amatniecība dari pats, bet iepazīsties arī ar vienkāršām ģeometriskām figūrām.

Aplikācijas vistas gaļa no krāsaina papīra

Papīra vistu būs viegli pagatavot pat gadu vecs mazulis ar manas mātes palīdzību. Lai to izdarītu, jums jāuzkrāj materiāli:

  • balta papīra lapa;
  • šķēres;
  • krāsains papīrs;
  • līmes zīmulis.
  1. Izgrieziet divus apļus no dzeltena papīra dažādi izmēri: viens ir lielāks, otrais ir mazāks. Tas būs rumpis un galva.
  2. Izgrieziet garu zaļa papīra sloksni, kuras platums nepārsniedz 3 cm.Tas būs vistas "zāle". No vienas puses, jums ir jāapgriež galus ar šķērēm.
  3. Izgrieziet nelielu trīsstūri - knābi no sarkanā papīra, no melnā - mazu apli ("acs").
  4. Tad mēs paņemam lielu balta papīra lapu un sākam cāli līmēt noteiktā secībā:
  • zāle;
  • rumpis un galva;
  • knābis;
  • acs.

Amatniecība ir gatava. Kā papildinājumu jūs varat arī paņemt prosu un pielīmēt prosa graudus netālu no vistas, iepriekš šo vietu uz papīra pārklājot ar līmi.

No krāsaina papīra jūs varat izdomāt milzīgu skaitu variāciju par vistas radīšanas tēmu.

Vistas aplikāciju var izveidot jau iepriekš

GCD kopsavilkums vidējā grupā "Ļaunprātīgi cāļi" virzienā "Mākslinieciskā un radošā attīstība"

TIEŠI izglītojošas aktivitātes vidējā grupā

Tēma: "JAUKA VISTA"

Sagatavoja: pedagoģe Koļesova N.A.

Mērķis: attīstīt interesi par lietošanu kā darbības veidu.

Teritoriju integrācija.

1. O. O. "Mākslinieciskā radīšana"

Veidojiet spēju griezt apļus, vienmērīgi sagriežot stūrus. Dažādojiet un bagātiniet aplikācijas tehniku, papildiniet to ar grafiskiem elementiem, lai nodotu sīkas detaļas (knābis, kājas) un dinamiku (paceltu galvu, skatās uz leju utt.)

Stipriniet spēju attēlot vistu, pamatojoties uz diviem dažāda lieluma apļiem (ķermenis un galva)

2. O. O. "Zināšanas"

Izveidojiet interesi uzzināt par apkārtējo pasauli. Apstiprināt zināšanas par mājputniem.

Nostipriniet bērnu izpratni par ģeometriskām formām.

3. OO "saziņa"

Lai uzlabotu dialogisko runu: lai izveidotu spēju piedalīties sarunā, citiem ir skaidrs atbildēt uz jautājumiem, ieteikt vārdus, kas precīzāk atspoguļo priekšmeta īpašības.

4. O. O. "Socializācija"

Veiciniet vēlmi rūpēties par vistu, izpatikt viņai. Mudiniet bērnus spēlēt kopā.

Iepriekšējs darbs: ilustrāciju pārbaude bērnu grāmatās. Lasot O. Čukovska darbu "Cālis", saruna par saturu. Teātra izrāde flanelgrāfā "Vistas", spēle "Vistas izgāja pastaigā".

Materiāls, instrumenti, aprīkojums: kvadrāti zaļa krāsapar pamatu vistas, kvadrāta, līmēšanai dzeltena krāsa cāļu attēlam 2 katram bērnam dažāda lieluma, šķēres, līme, paliktņi sukām, zīmuļi, salvetes, vistas rotaļlieta, rotaļu lācītis.

Pedagogs: Puiši, Mishka ir tik satraukti, manuprāt, viņš vēlas mums kaut ko pateikt. Ejam pie viņa. Viņš nav viens.

Pedagogs: Kas notika, Miška?

Miša: Nu, vista ir nākusi skriet, raudāt, ķerties. Viņš nezina, ko darīt!

Pedagogs: Es neko nesapratu, Miška. Kāpēc vista raud? Paskaidrojiet visu skaidri man un puišiem.

Miša: Es runāju skaidri. Vista nāca skriet, raudāja, zaudēja savus bērnus, nezina, kā to salikt un ir ļoti noraizējusies.

Pedagogs: Puiši, piedodiet par vistu. Ko darīt? Kā mēs varam viņai palīdzēt?

Bērni: zīmējiet, neredzīgi

Pedagogs: Vai jūs varat to izgatavot no papīra? Uzlieciet to! Kurš vēlas palīdzēt vistai?

Bērni: es, es, es.

Audzinātāja: Nomierinies, Miška, nomierinies un tu esi vista, puiši tev palīdzēs. Bet vispirms jums ir nepieciešams mazgāt un ieturēt brokastis.

Attēli karājas mazgāšanas telpā. Pievērsiet bērnu uzmanību attēliem Jautājumi par viņiem. Runājot par vistām. Viņi aizbēga no mammas. Kādi nelietīgi cilvēki. Viņi slēpās. Vistas mamma ir noraizējusies. Kur tu slēpies? Koks? Uz mājas jumtu? Zālē. Kāda ir rumpja forma? Galva? Ir knābis, kājas.

Pēc brokastīm organizatoriskā apaļā deja “Devāmies pļavā.

Pedagogs: Tagad jums jāpalīdz vistai. Kā mēs varam viņai palīdzēt?

Ko mēs plānojam darīt? (Es rādu mazo pirkstiņu un bērni)

No kā? Kāds materiāls mums būs vajadzīgs? (saliekt gredzenu)

Puiši, sēdieties uz krēsliem, lai visi redzētu. Kāda ir vistas ķermeņa un galvas forma?

(raunds)

Es iešu meklēt uz galda. Bet man šeit nav apļa, šeit guļ tikai kvadrāti.Ko darīt?

Bērni: sagriezti stūri.

Kvadrāti ir dažādi, kāpēc? Liels un mazs.

(liels rumpim, mazs galvai)

Tāpēc ir vajadzīgi abi. Nu, tad es paņemšu lielo un mazo (es to uzliku uz šķīvja, ienesu pie sava galda. Vai vajag vairāk papīra? Kur vistas skries?

Pareizi, zālē mēs tos šeit pieliksim. Es sagatavoju papīru. Bet mēs neesam aizmirsuši par šo pirkstu? Ko tas atgādina?

(vidēji, ko mēs darīsim, kādi rīki ir nepieciešami)

Palīdziet, es visu ceļu galdā. Eļļa, otas turētājs, salvete. Kā pareizi nēsāt pušķi?

(paslēpt villi cam)

Un kā ar salveti?

(lai noņemtu lieko līmi)

Es paņemšu šķēres, pareizi nēsāšu, paslēpšu asmeni dūrē, nolikšu gredzenus. Es sagatavoju rīkus. Un ko saka šis pirksts?

(orientējoši. Kā mēs to izdarīsim? Pēc kārtas.

Es paņemšu lielu laukumu, nogriezīšu visus stūrus. Es pareizi turu šķēres. Es likšu šķēres pie stūra un nedaudz pagriezīšu papīru, kad es skaisti sagriezu stūri. Tagad nākamais, atkal nedaudz pagrieziet to un nogrieziet. Es turu to virs plāksnes tā, lai liekais papīrs nokristu tieši plāksnē. Kas notika?

(liels)

Tagad es sagriezīšu mazā laukuma stūrus. Izrādījās mazs aplis. Izgriezu visu, noliku šķēres, tās vairs nav vajadzīgas. Ko tagad? Pareizi, izklāj uz palaga. Nu, protams, vistas nelido, tāpēc es tās nolikšu uz zāles. Kā šis. Vistas meklēs tārpu vai skatīsies uz sauli. Tagad jums viss jāpielīmē. Un kur man vajadzētu izkaisīt līmi?

(uz auduma)

Es viegli iesmērēju visu apli, pretējā gadījumā tas atdalīsies. Mēs pieteiksimies, es to nospiedu ar salveti, skrēju ar roku. Otrais aplis ir mazs. Es visu salīmēju. Ne jau tā? Jā, kaut kā pietrūkst. Nav knābja, kājas, acis. Es zīmēšu ar zīmuli. Kā šis.

Nu, es tagad ņemšu vienu vistu pie vistas, un pārējo jūs pagatavosiet. Es nesu vistu, noliekot to vistas priekšā.

Puiši, iekāpiet vilcienā un dodieties uz mūsu darba vietām (pārejiet uz grupas telpu).

Bērni ieņem vietas pie galdiņiem.

Ko mēs plānojam darīt? Ko mēs darīsim? Ko mēs darīsim? (pirkstu šovs)

Ej, sagatavo savus rīkus. Viss bija sagatavots, kārtīgi izkārtots, jūs esat vidējās grupas bērni.

Un ko saka šis pirksts? (bez nosaukuma - mēs to darīsim pēc kārtas). Vispirms nogrieziet lielo un mazo kvadrātu stūrus. Mēs gulējām uz zāles. Mēs līmējam. Mēs krāsojam uz knābja, kājām. Acs. Kas notiek?

(parādot īkšķi - lielisks rezultāts).

Tagad ejam pēc krēsliem. Ķeramies pie darba.

Bērni nogādā gatavo darbu pie vistas un Mishka.

Pēc darba beigām tiek rīkota spēle "Vistas un vistas".

Vistas: Paldies puišiem! Visas manas vistas tika savāktas. Ko-ko-ko, netiec tālu.

Pedagogs: Labi darīts, puiši! Jūs visi darījāt visu iespējamo, vistas gaļa ļoti patika, vistas māte par tām rūpēsies, un mēs iesim tālāk.

Atvadieties no vistas (bērni atvadās no vistas.)

Pieteikums 3-4 gadus veciem bērniem. Nodarbību kopsavilkumi Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma "Mājputni"

Nedēļas tēma "Mājputni"

29. nodarbība. Vistas ( Krāsains papīrs... Kolektīva zemes gabala pielietošana no sagatavotiem objektu siluetiem)

Programmatūras saturs.Turpiniet mācīt bērnus veidot kolektīvo kompozīciju; novest tēmu vajadzīgo attēlu... Iemācieties iestudēt dziesmas vārdus.

Izdales materiāls.Vatmaņa lapa, uz kuras uzzīmēta vista, ovāls izgriezts no dzeltena krāsaina papīra, flomāsteri, līme, līmes birste, audums, eļļas auduma odere.

Nodarbības gaita

Pārspēj situāciju: tu esi vista, un bērni ir vistas. Dziedi kopā ar mazajiem un iestudē dziesmu:

Vistas izgāja pastaigā

Šķipsnu svaiga zāle

Un puiši aiz viņas -

Dzeltenās vistas.

Co-co-co, co-co-co,

Netiec tālu

Airi ar ķepām

Meklējiet graudus.

Pajautājiet puišiem: "Kad vistas paaugsies, kas viņi būs?" (Cockerels un vistas.)

Aiciniet bērnus spēlēt. Ja jūs pavēlējat: "Vistas gaļa!", Bērni uzsita rokas (spārnus) un saka "ko-ko-ko". Ja jūs sakāt: "Gailis!" - bērni staigā, ceļot ceļus augstu un saka "ku-ka-re-ku".

Pēc spēlēšanas uz galda novieto vāmmaņa papīra lapu ar vistu un saki: “Vistas gaļa ir garlaicīga. Kas viņai trūkst? " (Vistas.)

Dodiet bērniem izgrieztus dzeltenā papīra ovālus. Aiciniet katru bērnu uzklāt līmi uz ovāla un "atdot" vistu mammai, pielīmējot to blakus vistas gaļai. Pēc tam paņemiet flomāsterus un krāsojiet vistām acis, knābjus un kājas.

No grāmatas Zīmēšana ar 6–7 gadus veciem bērniem. Nodarbības piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma "Mājdzīvnieki" 35. nodarbība. Vistas (ēnošana ar flomasteriem) Programmas saturs. Turpiniet mācīt, kā izveidot sižeta kompozīciju. Lai nostiprinātu spēju ar vienkāršu zīmuli bez spiediena uzzīmēt vistas siluetu. Nostipriniet spēju iekļaut kompozīciju

No grāmatas Zīmēšana ar 4-5 gadus veciem bērniem. Nodarbības piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma "Pilsētas putni" 6. nodarbība. Dymkovo putni (Zīmēšana ar otu. Guašs. Komandas darbs) Programmas saturs. Paaugstiniet interesi par Dymkovo meistaru mākslu. Māciet bērniem izvēlēties un zīmēt Dymkovo gleznas elementus (gredzenus,

No grāmatas Modelēšana ar 4-5 gadus veciem bērniem. Nodarbības piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma "Migrējošie un mazkustīgie putni" 7. nodarbība. Pūce (Zīmēšana ar krāsainiem zīmuļiem) Programmas saturs. Māciet bērniem zīmēt putnu, izmantojot ovālu un apli. Iepazīstināt ar pūces atšķirīgajām iezīmēm. Attīstīt iztēli.Materiāls. Objekta attēls ar

No grāmatas Lepka ar 3-4 gadus veciem bērniem. Nodarbības piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma "Mājputni" 17. nodarbība. Vistas gaļa (džabs ar cietu pussausu otu. Guašs) Programmas saturs. Turpiniet mācīt bērniem ar vienkāršu zīmuli uzzīmēt priekšmetu, kas sastāv no diviem apļiem. Mācieties nodot attēlotā objekta iezīmes, izmantojot kule

No grāmatas Zīmēšana ar 5–6 gadus veciem bērniem. Nodarbības piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma “Pilsētas putni” 6. nodarbība. Zvirbulis (Modelēšana no plastilīna, izmantojot dabīgu materiālu) Programmas saturs. Iemācieties veidot plastilīna putnu, kā pamatu izmantojot valriekstu. Turpiniet mācīt, lai saprastu dzejoļa saturu. Attīstīties mazs

No grāmatas Pieteikšanās ar 3-4 gadus veciem bērniem. Nodarbības piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma "Migrējošie un mazkustīgie putni" 7. nodarbība. Pīlēns (Modelēšana no māla) Programmas saturs. Iemācieties konstruktīvi veidot putnu, ievērojot ķermeņa daļu atrašanās vietu un attiecību, savienojiet daļas, saspiežot tās kopā. Turpiniet mācīties lietot

No grāmatas Zīmēšana ar 3-4 gadus veciem bērniem. Nodarbības piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma "Mājputni" 17. nodarbība. Vistas gaļa (modelēšana no plastilīna, izmantojot papildu materiālu) Programmas saturs. Iemācieties izveidot vēlamo attēlu no kāda veida pārsteiguma kapsulas un plastilīna. Vingriniet spēju savienot detaļas, saspiežot tās kopā.

No autora grāmatas

Nedēļas tēmas "Mājputni" nodarbība 29. Vistas gaļa (plastilīna modelēšana) Programmas saturs. Veiciniet interesi par pasakām. Stiprināt bērnu spēju veidot priekšmetus, kas sastāv no vairākām daļām. Rotaļlietas - pasakas "Ryaba Hen" varoņi (vectēvs,

No autora grāmatas

Nedēļas tēma "Savvaļas putni" 30. nodarbība. Pūce (Modelēšana no plastilīna) Programmas saturs. Māciet bērniem kombinēties amatā dabīgs materiāls un plastilīns. Attīstīt uztveri, uzmanību.Demonstrācijas materiāls. Attēli ar nepietiekami krāsotiem putnu attēliem (bez spārna,

No autora grāmatas

Nedēļas tēma "Putni rudenī" 11. nodarbība. Balodis (glāstīšana ar krāsainiem zīmuļiem) Programmas saturs. Iemācieties izsekot plaukstas kontūrai ar krāsainu zīmuli. Iemācieties piešķirt pazīstamam objektam jaunu attēlu ar papildu informāciju. Attīstīt novērošanas prasmes un

No autora grāmatas

Nedēļas tēma "Mājdzīvnieki" 37. nodarbība. Goatling (ēnojums - "cilpa" ar flomāsteri) Programmas saturs. Turpiniet mācīt izklāstīt dzīvnieka siluetu uz četrām kājām, nododot tā stāju un struktūru. Ieviest jaunu attēlu pārsūtīšanas veidu -

No autora grāmatas

Nedēļas tēma "Mājdzīvnieki" 17. nodarbība. Cūka un kaķēns (krāsains papīrs. Kolektīvs pieteikums no sagatavotajām priekšmeta daļām) Programmas saturs. Māciet bērniem no detaļām sastādīt veselu priekšmetu, uzmanīgi pielīmējiet lietojumprogrammas detaļas; nogādājiet produktu

No autora grāmatas

Nedēļas tēma "Mājputni" 29. nodarbība. Vistas (krāsains papīrs. Kolektīva sižeta pielietojums no sagatavotiem objektu siluetiem) Programmas saturs. Turpiniet mācīt bērnus veidot kolektīvo kompozīciju; novietojiet objektu uz vēlamo attēlu. Mācīt

No autora grāmatas

Nedēļas tēma "Savvaļas putni" 30. nodarbība. Gulbis (pieteikums no žāvētām lapām) Programmas saturs. Turpināt mācīt bērniem izveidot iecerētu priekšmetu no žāvētām lapām; novietojiet produktu uz vēlamo attēlu. Iemācieties aprakstīt putnu pēc priekšmeta attēla. Attīstīties

No autora grāmatas

Nedēļas tēma "Mājdzīvnieki" 17. nodarbība. Bērns (Zīmēšana ar pirkstiem. Guašs) Mērķis. Turpiniet mācīt bērniem zīmēt punktus ar pirkstiem, novietojot tos tuvu viens otram. Iemācieties analizēt un izprast dzejoļa saturu. Attīstīties smalka motorika rokas. Mācīt

No autora grāmatas

Nedēļas tēma "Savvaļas putni" 30. nodarbība. Gulbis (Zīmēšana ar plaukstu. Guašs) Mērķis. Turpiniet iepazīstināt bērnus ar plaukstu apdrukas paņēmieniem. Uzziniet, kā attēlam pievienot detaļas, izmantojot otu. Attīstiet iztēli Demonstrācijas materiāls. Objekta attēls ar

GCD kopsavilkums lietošanai 1 jaunākā grupa "Tie ir mūsu cāļi"


Mērķis: bērnu radošo spēju attīstība.
Uzdevumi:
Attīstība:
- Attīstīt uzmanību, atmiņu un domāšanu, izmantojot spēli un dziesmu.
- veicināt roku sīko motoriku attīstību; bērnu vārdu krājuma bagātināšana un aktivizēšana;
Izglītības:
Lai radītu interesi par darbu, spēja iepriekš (noteiktā secībā) uzlikt uz papīra loksnes gatavas dažādu formu, izmēru un krāsu daļas,
Izglītības:
- audzināt bērnos empātijas sajūtu, vēlmi palīdzēt
- paaugstināt precizitāti darba izpildē, uzmanīgi pielīmēt detaļas, vispirms lielu apli, tad mazāku (vistas galvu) utt.
Materiāli un aprīkojums:
- gatavas cirsts figūras: divi dzelteni apļi, viens liels, otrs mazs galvai un sarkans trīsstūris, viens liels kājām, otrs mazs vistas knābim; melna flomasteris acu zīmēšanai
- vistas rotaļlieta
- PVA līme
- 1/2 ainavas lapa vai zaļš kartons
- salvete
- vistas un cāļa maskas un viena kaķu maska \u200b\u200bspēlēšanai

GCD kustība

Pedagogs: Šodien viņa ieradās mūsu klasē ... lasa mīklu
Es esmu piests, es esmu cekulains.
Kur-kur! Īsi iekliedzos.
Es kliedzu, un iela dzird:
Nēsāja sēklinieku ... (Vistas gaļa)
Kurš visu dienu kladzina?
Viņai nav slinkums sēdēt ligzdā.
Viņas dzeltenie bērni
Vistas sauc.
- Kas tas ir? (parāda bērniem rotaļu vistu).

Protams, tas ir Cālis. Labi padarīts! Kā runā vista? (bērnu atbildes).

2. Dziesmas dziedāšana
Pedagogs. Kopīgi dziedāsim dziesmu. Skolotājs dzied dziesmu
bērni atkārtojas pēc tam, kad viņš dzied līdzi.
Vistas izgāja pastaigā
Šķipsnu svaiga zāle
Un puiši aiz viņas -
Dzeltenās vistas.
Līdz-līdz-līdz. Co-co-co,
Netiec tālu
Airi ar ķepām
Meklējiet graudu.


Bērni parāda visas kustības kopā ar skolotāju
Vista: Puiši, mani cāļu bērni man nepaklausīja - viņi atstāja spēlēt vieni un pazuda. Un es viņiem teicu, lai viņi neaiziet tālu, bradāt ar ķepām, meklēt graudus. ”Palīdziet man atgriezt savus bērnus.
Pedagogs puiši, vai mēs varam palīdzēt mūsu vistai? Atrodi viņas cāļus, pagatavo vistām vistu. Bērni - Jā!
Bet vispirms spēlēsim! Spēļu aktivitātes.
Pedagogs... Puiši, jūs vēlaties spēlēt cekulaino vistu spēli.
Bērni: Jā, uz priekšu.
Pedagogs... Es būšu vista, bet jūs - manas vistas
Skolotājs uzņemas vistas lomu, bērni tēlo vistas. Viens bērns būs kaķis. Kaķis sēž uz bērnu krēsla, guļot prom no pārējiem bērniem. Vistu māte iziet kopā ar vistām un saka:
Iznāca cekulaina vista,
Ar viņu dzeltenās vistas.
Vistas klepus: "Ko-ko,
Netiec tālu. "
Tuvojoties kaķim, vistas gaļa saka:
Uz soliņa pie ceļa
Kaķis ir apmeties un guļ ...
Kaķis atver acis
Un vistas panāk.
Kaķis atver acis, ņaud un skrien pēc vistām. Vistas aizbēg kopā ar vistas māti.
Ar jaunu spēles atkārtojumu izvēlieties citu bērnu kaķa lomai.
3. Pieteikuma izpilde
Pedagogs, - Cik tu esi labs biedrs! Un mūsu Vista atkal kļuva skumja ...
Vista - Es drīz atgriezīšos mājās. Es daudz spēlēju ar tevi, bet man ir garlaicīgi bez vistām.
- Kā mēs varam palīdzēt Cālim? (Bērni piedāvā viņai pagatavot vistas).
Pedagogs: “Šodien no krāsaina papīra gatavosim vistas savai vistai.
Pedagogs: Puiši, aprakstiet vistu, skolotājs parāda ilustrētu vistas attēlu
Ar skolotājas palīdzību bērni sastāda vistas vārdisku aprakstu (dzeltens, galva ir mazs aplis, ķermenis ir liels aplis, knābis ir sarkans mazs trīsstūris, acs ir mazs melns aplis
Pedagogs: Apsēdieties pie galdiem, un es jums parādīšu, kā jūs varat pagatavot vistas gaļu.
Parādīt: Demonstrējiet aplikācijas veikšanas algoritmu uz magnētiskā dēļa, pēc tam aiciniet bērnus visu atkārtot.
1. Izklājiet gatavās veidlapas lapas vidū, vispirms novietojot lielu apli, tad vistas galvas augšpusē nelielu apli, tad lielā apļa apakšā lielu trijstūri - vistas kājas, tad nelielu trijstūri uz maza apļa - tas ir vistas knābis.
2. Darba laikā skolotājs vada bērnu rīcību, uzdodot jautājumus par līmēšanas procedūru, palīdz dažiem bērniem pareizi novietot un pielīmēt figūras.
Pirkstu vingrošana.
Vistas gaļa grauž
(mēs novirzām abas plaukstas kopā)
Un vistas ir tieši tur (Kniebieni "peck" savukārt)
Pīle ienirs ūdenī (palmas kopā "nirst" uz priekšu)
Un vistas nirīs (pakratīja pirkstu)


4. Pārdomas. Labi darīti zēni! Šeit ir dažas skaistas vistas, kuras mēs saņēmām. Vai jums, puiši, tie patīk? Kādu vistu tu dabūji, Vanija? Un tu, Saša? Jūs man esat tik lieli domubiedri, jūs sataisījāt tik daudz jautru vistu bērnu vistas gaļai! Skat, kā viņa priecājas, dejo un saka paldies! Bērni atvadās no vistas un atvadās no viņas!
Nodarbības praktiskā daļa
1. Mēs paņemam 1/2 zaļo kartonu, PVA līmi un gatavas sagrieztas figūras


2. Pēc tam uz kartona vispirms pielīmējiet lielu trīsstūri pašā apakšā

Mazie bērni vienmēr ir ieinteresēti attīstīties, iemācīties kaut ko jaunu un interesantu, kā arī kopā ar pieaugušajiem izgatavot krāsainas amatniecības un baudīt tās. Lieliska ideja nodarbībām ar pirmsskolas vecuma bērniem būs pieteikšanās. Tā ir programma, kas palīdzēs attīstīties mazulim radošās prasmes, neatlaidība, un pats galvenais - roku smalkā motorika.


Šajā rakstā mēs aplūkosim vairākas meistarklases, ar kurām jūs varat viegli pagatavot vistas aplikāciju ar savām rokām. Šīm lietojumprogrammām ir daudz variāciju. Tā, piemēram, vistu var pagatavot no visvieglāk pieejamajiem materiāliem, kurus noteikti atradīsit mājās - no olām, no ģeometriskām figūrām vai no prosa.

Kas jums jāstrādā:

  • krāsains papīrs vai kartons;
  • šķēres;
  • pVA līme vai līmes nūja;
  • trafareti vai veidnes lietošanai.

Bērni no 2–3 gadu vecuma spēj izgatavot lietojumus no ģeometriskām formām, tas ir, tiklīdz viņi vairāk vai mazāk iemācās pareizi rīkoties ar šķērēm. Šī tehnika ir diezgan vienkārša. Viss, kas nepieciešams iesācējiem, lai uzzinātu mazuļu aplikāciju, ir pareizi sagriezt figūru gar kontūru un pielīmēt to vēlamajā secībā.



Vistas un vistas gatavošana no graudaugiem

Vecākiem bērniem, kuri ir iekšā vecākā grupa vai jau iekšā sagatavošanas grupa Nedaudz sarežģītas papīra amatniecības versijas ir ideālas, piemēram, Ryaba vistas gaļa, kas izgatavota no prosa.Šīs amatniecības sarežģītība ir saistīta ar to, ka jums rūpīgi jāielīmē un jāņem tik mazi graudiņi, ar kuriem ne katrs bērns var ātri tikt galā. Tas ir ļoti rūpīgs process - sēdēt un soli pa solim salocīt graudu graudā, tāpēc dažreiz tas bērniem izrādās grūts uzdevums.

  1. Lai iegūtu šādu aplikāciju, jums jāņem piemērotas krāsas kartona loksne (vēlams, lai kartona krāsa atšķiras no graudaugu krāsas) un uz tās ieskicētu zīmējumu, uz kura tiks attēlota vista vai vistas gaļa.
  2. Sasmērējiet nākotnes attēla kontūru ar līmi un pakāpeniski uzlieciet uz tā putraimus.
  3. Tad "krāsojiet" zīmējumu ar izvēlēto graudaugu (tas var būt ne tikai prosa, jūs varat ņemt pilnīgi jebkuru graudaugu - rīsus, griķus, kā arī žāvētas pupiņas, pupas, sēklas - iztēlei nevajadzētu būt ierobežojumiem!).

Aplikācijas no salvetēm

Vistu uzklāšana no salvetēm ir diezgan vienkārša, un to ieteicams veikt pirmsskolas vecuma bērniem vai jaunākiem skolas vecums.



Aplikācijas izgatavošanas process sastāv no tā, ka bērns uz iepriekš sagatavotas vistas vai vistas trafareta uzklāj PVA līmi un pielīmē salvetes gabaliņus. Pēc izvēles varat pievienot tos pašus palmu spārnus.



Video apmācība par pūkainas vistas izveidošanu

Amatniecība no auduma "Cāļi mazuļiem"

Šis kuģis ir vairāk piemērots vecākiem bērniem ( pamatskola), kuriem jau ir prasmes rīkoties ar adatām.



Šādas amatniecības izgatavošana nebūt nav grūta. Izgriezis putna veidni no piemērota auduma, piešuj to pie pamatnes un uzzīmē vistas acis un knābi.

Video: Amatniecība "Lieldienu vistas gaļa"

Panelis "Vistas pļavā"

Var uzaicināt nelielu bērnu grupu, lai izveidotu kopīgu pieteikumu par mājputnu tēmu. Katrs bērns gatavo pats savu vistu vai vistu, un pēc tam visi putni tiek pielīmēti uz iepriekš sagatavota fona. Fonam varat izvēlēties pļavu, vasarnīcu utt.



Bērnu cāļu lietošana olā nav daudz sarežģītāka nekā pirmā shēma izpildes sarežģītības ziņā, jo papildus cālim jums jāizgriež arī daļa olas, no kuras tā tikko izšķīlušies. Ar šo soli pa solim, kurā amatniecības izgatavošanas process ir sīki aprakstīts, padarot to nebūs grūti.



  1. Vispirms no vēlamās krāsas krāsaina papīra mēs izgriezām arī veidni putnam un olai.
  2. Alternatīvi, jūs varat izgriezt visas detaļas no vienkārša balta papīra lapas un krāsot tās ar savu bērnu.
  3. Tad jums vienkārši pareizi jāielīmē visi elementi uz krāsaina kartona vai papīra.
  4. Ja vēlaties, blakus varat uzzīmēt zāli, sauli, ziedus vai jebkuru citu fonu - atkal iztēlei nav robežu!





Vistas ar vistām

Vistas ar vistām pielietošana ir ļoti piemērota arī bērnu grupu aktivitātēm, kur visa grupa gatavo vistas, bet skolotājs vai skolotājs vistu. Amatniecību var izgatavot gan no plastilīna, graudaugiem (vairāk piemērots vecākiem bērniem), gan no krāsaina papīra.



Video: vienkārša tilpuma aplikācija zīdaiņiem "Vistas"

No šī videoklipa jūs uzzināsiet vēl dažas iespējas, kā iegūt instrukcijas, kā padarīt aplikācijas cāli kopā ar bērnu. Lai gan par šo tēmu ir daudz meistarklases, tās ir visizplatītākās un iecienītākās.

Nav nekā vērtīgāka par laiku, kas pavadīts kopā ar bērniem, tāpēc apkopojiet visas savas bērna idejas un vēlmes un sāciet veidot košus un unikālus amatus un pielietojumus!

Raksti un idejas lietojumiem "Vistas"