Izvēlne
Par brīvu
mājas  /  Rūpes un higiēna / Apkopojums paziņai pa vidu. Nodarbības kopsavilkums par iepazīšanos ar citiem vidējās grupas tēmā: “Apmeklējot grāmatu

Kopsavilkums par paziņu pa vidu. Nodarbības kopsavilkums par iepazīšanos ar citiem vidējās grupas tēmā: “Apmeklējot grāmatu

Alena Sibirina
Nodarbības kopsavilkums par iepazīšanos ar ārpasauli vidējā grupā "Etiķetes stunda"

Uzdevumi: Sniedziet bērniem priekšstatu par dažādām formām

pieklājīga komunikācija starp cilvēkiem.

Pastipriniet zināšanas par pieklājīgiem vārdiem, palīdziet atklāt bērniem

to nozīme. Turpiniet veidot spēju izpildīt

vispārpieņemtie pieklājības noteikumi, lietošana runā

"Burvju" vārdi.

Sniedziet priekšstatu par labiem un sliktiem darbiem,

Veiciniet jutīgu, draudzīgu attieksmi pret bērniem

viens otram un visam apkārt.

Balstoties uz iegūtajām zināšanām, veidojiet savu uzvedību

sazinoties savā starpā.

Nodarbības materiāls:

Lelle "Gosha", komplekts mīkstās rotaļlietas (5-6 gab., Šķeldas

sirds formas, attēlu kopa, kas attēlo labu un

slikti bērnu darbi, 2 galdauti (gaiši un tumši, 2

foni, liela sirds, kas izgriezta no kartona.

Nodarbības gaita:

Gošča lelle nāk pie grupas un stāsta bērniem, ka ar

tas notika ar viņu vienreiz. Skolotājs nolasa dzejoli

G. Sapgira “Paši vārdi” un uzdod bērniem jautājumus par

Kādu vārdu gailis uzņēma?

Kādu vārdu zivis norija?

Kurš atņēma vārdu "lūdzu"?

Kas notika ar zēnu?

Kāpēc puiši ar viņu nedraudzējās?

Kāpēc ir slikti nebūt pieklājīgam?

Ko Gošs prasīja pēc zivs, gaiļa un suņa?

Kāpēc viņš pieklājīgos vārdus nosauca par "visnepieciešamākajiem"?

Kāpēc viņš atkal kļuva jautrs?

Bērni stāsta Gošai dzejoļus par "maģiju"

Lai kaut ko prasītu

Jābūt pieklājīgam.

Mēs "lūdzu" pievienojam -

Visi būs ar mums laimīgi.

Tikšanās, jauna saruna

Mēs sāksim ar "Hello".

Draugs pēkšņi ieradās vakariņās -

Sasveicināsimies ar viņu.

"Labvakar", "Labdien!"

Mēs visi neesam pārāk slinki, lai runātu!

"Labrīt" mēs sakām

Pamosties no rīta, pie mammas.

"Labu apetīti!"-

Pirmais ēdiens tiek izliets.

Mēs ēdām zupu,

Teiksim visu “Paldies” mammai.

Ja jūs salauzāt rotaļlietu

Draugs vai pēkšņi draudzenes

Jūs sakāt viņiem, ka atvainojiet

Un piedāvājiet viņiem savu.

Goša pateicas bērniem par dzejoļiem:

Labi darīts, puiši, jūs zināt daudz pieklājīgu vārdu, bet jūs varat

vai jūs esat pieklājīgs? Apskatīšu.

Goša zvana 2 bērniem un lūdz viņus sasveicināties,

palūgt bumbu, atvadīties viens no otra.

Didaktiskā spēle "Pieprasīt rotaļlietu"(ar apakšgrupu

meitenes).

Bērni tiek sadalīti pāros. Vienam bērnam tiek dota mīksta

rotaļlieta, un citam bērnam vajadzētu pieklājīgi pajautāt

Didaktiskā spēle "Padarīt ceļu" (ar apakšgrupu

zēni).

Spēles mērķis: iemācīt bērniem savā runā lietot pieklājīgus vārdus.

Bērni tiek sadalīti pāros. Viens bērns sēž

krēslu, un otrs lūdz viņam iedot vietu.

Ošas kungs aicina bērnus spēlēt spēli "Novērtēt aktu"

Didaktiskā spēle "Novērtē aktu"

Mērķis: dot priekšstatu par labiem un sliktiem darbiem,

uzvedība; māciet pareizi, novērtējiet sevi un citus,

redzēt cilvēku pozitīvās un negatīvās īpašības.

Visiem bērniem tiek doti attēli, kas attēlo

bērnu labie un sliktie darbi. Viņiem jāsadalās

bildes 2 galdiem, kas pārklāti ar dažādiem galdautiem.

Bērniem jānovieto attēli uz tumša galdauta ar

attēlojot sliktus darbus, un uz gaiša galdauta

izkārtojiet attēlus, kas attēlo labus darbus.

Goša lūdz bērnus pateikt viņam pieklājīgos vārdus

viņi zina un dod viņiem sirds formas čipsus.

Puiši, paskatieties, cik daudz sirds ir jūsu rokās. to

nozīmē, ka šodien jūs teicāt tik daudz laba,

laipni, pieklājīgi vārdi viens otram. Tagad pieņemsim

uzliksim šīs sirdis šai lielajai sirdij.

Paskaties, kāda skaista, laipna sirds tev sanāca

mums. Mēs tos pielīmēsim un pakarināsim ģērbtuvē tā

jūsu vecāki redzēja, cik daudz laipnu, maģisku vārdu

jūs zināt un protat runāt.

Saistītās publikācijas:

"Zemes diena". Kopsavilkums par atklātu nodarbību par iepazīšanos ar citiem vidējā grupā. Programmatūras saturs. 1. Māciet bērniem ievērot uzvedības noteikumus dabā. 2. Iemācieties izmantot iegūto leksika saziņā.

Nodarbības kopsavilkums par iepazīšanos ar ārpasauli vidējā grupā "Korablik" Uzdevumi: veidot pirmās bērnu idejas par pārvietošanās līdzekļiem pa ūdeni un viena no tiem atšķirīgo iezīmi - buras klātbūtni.

Nodarbības kopsavilkums par iepazīšanos ar ārpasauli vidējā grupā "Kas ieradās mūs apciemot?" Programmas saturs: 1. Radiet bērnos priecīgu noskaņu, veidojiet izziņas darbība, attīstīt vizuālo uzmanību un.

Izglītības joma: izziņa. Sadaļa: Iepazīšanās ar citiem. Tēma: Mājas vēsture. Sagatavošanās posms: grāmatu lasīšana. Uzdevumi :.

Nodarbības kopsavilkums par iepazīšanos ar citiem skolas sagatavošanas grupā "No kurienes maize?" Stundas kopsavilkums par iepazīšanos ar citiem skolas sagatavošanas grupā. Tēma: "No kurienes maize radās?" Programmatūras saturs.

Nodarbības kopsavilkums par iepazīšanos ar citiem vidējā grupā Tēma: "Apkārt Sarapulas pilsētai ar Dunno" Mērķis: - Turpināt bērnu iepazīstināšanu ar viņu mazo dzimteni. Uzdevumi: - Radīt interesi par bērniem.

Programmas saturs: iemācīt bērniem patstāvīgi uzraudzīt savu veselību, pārzināt vienkāršākās pašārstēšanās metodes (akupresūra,.

Irina Šalomina

mērķis: Iepazīstiniet bērnus ar trauku vēsturi, ar procesu, kā persona to izmanto ikdienas dzīvē.

Uzdevumi:

Izglītojošs:

Iepazīties bērni ar krievu virtuves piederumiem cilvēki: greifers, čuguna katls, katls, siets, samovārs.

Apstipriniet bērnu zināšanas par virtuves trauku vēsture, tā mērķis, detaļas un daļas; materiāli, no kuriem tas ir izgatavots;

Bagātiniet bērnu vārdnīcu ar tautas sakāmvārdiem, teicieniem, mīklām, jaunvārdiem.

Attīstās:

Attīstīt sakarīgu runu, vizuālo uztveri un uzmanību.

Attīstīt bērnu mākslinieciskās un radošās spējas.

Attīstīties smalka motorika, spēja strādāt ar otu un krāsām.

Izstrādāt telpiskos atskaites punktus (augšā - apakšā; pa kreisi - pa labi).

Izglītojošs:

Izglītot zinātkāre, interese par stāsti un viņu cilvēku tradīcijas, paplašināt bērnu redzesloku.

Uzbudina interese par priekšmetiem cilvēku radītā pagātnes pasaule.

Iepriekšējs darbs:

Pārbaudot ilustrācijas ar attēliem trauki;

Daiļliteratūras lasīšana "Fedorino skumjas" K. Čukovskis;

Runāt par trauki;

Novadpētniecības muzeja apmeklējums;

Māla plākšņu izgatavošana;

Karotes rotājums (krāsas);

Ekskursija uz virtuvi.

Aprīkojums:

Demonstrācijas materiāls:

Muzeja eksponāti (samovārs, krunciņas, satvērējs, čuguna katls, koka karotes, siets);

Ilustrācijas, kas attēlo virtuves trauku vēsture;

Ilustrācijas, kas attēlo trauki ar trūkstošām detaļām (rokturi pie pannas, rokas pie krūzes, snīpis pie tējkannas, rokturis pie krūzes, rokturis pie pannas);

- galda piederumi no koka, metāls, māls.

Izdales materiāls:

Māla plāksnes;

- Birstes;

Burkas ar ūdeni.

Nodarbības gaita:

I. Būdas saimniece satiek bērnus pie ieejas.

Saimnieks: - Sveiki, dārgie viesi! Viesis uz sliekšņa ir prieks par īpašnieku. Lūdzu, būdā, esi mājās, ir vieta. Sēdēsimies blakus, bet parunāsimies labi.

Bērni: (sēdēt puslokā)

Saimnieks: - Senos laikos un mūsu laikos katram cilvēkam bija mājas.

Kā jūs, puiši, domājat, kādam vīrietim ir vajadzīgas mājas?

Bērni: (bērnu atbildes).

Kā mēs jūtamies kā mājās?

Bērni: (bērnu atbildes)

Saimnieks: - Tas nav velti saki: "Būt viesam ir labi, bet labāk būt mājās?" Un kā namu sauca senos laikos?

Bērni: - Būda.

II. Saimnieks: - Pareizi. Šodien mēs atrodamies tādā būdā.

Bērni, kas, jūsuprāt, bija vissvarīgākais būdā?

Bērni: (bērnu atbildes).

Saimnieks: - Klausies, jā, uzmini manu mīkla:

"Vasarā guļ,

Tas sadedzina ziemā

Mute atveras

Ko viņi dod - bezdelīgas " (krāsns)

Bērni: (plīts).

Saimnieks: - Krāsns ir mājas sirds. Plīts baroja ģimeni, sildīja māju, jaunāki bērni un veci cilvēki gulēja uz tās, žāvēja drēbes un pat mazgājās. Tiklīdz saimniece no rīta pieceļas, pirmā lieta, ko viņa dara, sāk dedzināt krāsni. Plīts ir ciemata medmāsa.

Kā krāsns varēja pabarot savus īpašniekus?

Bērni: (bērnu atbildes).

Saimnieks: - Krievu krāsnī viņi vārīja kāpostu zupu, putru, cepa maizi, pīrāgus.

Krāsni vadīja sieviete saimniece: vārīti ēdieni, cepta maize, vārīta.

Bet mājā dzīvoja ne tikai cilvēki. Bija tajā priekšmeti - palīgi, bez kuras saimniecība nevar iztikt. Bet kādi tie ir priekšmetiem, krievu būdā, jūs tagad uzzināsiet, vai uzminat mīklas.

Pārtrauciet klusi apmeklēt - ir laiks uzminēt mīklas un mēģināt atrast atbildes mūsu būdā.

"Izlaižot karstu tvaiku

Senais tējkanna ... " (samovārs).

Visa lielā zemnieku ģimene pulcējās pie samovāra, dzēra karstu tēju ar medu, pīrāgus un pankūkas. Samovārs ir kļuvis par laipnības, mājas komforta un ģimenes miera simbolu.

"Jauns trauks, un viss caurumos " (siets)

Viņi sēja miltus ar sietu, un tad mīkla pīrāgiem izrādījās ļoti pūkaina un mīksta.

"Es visus ļoti ēdinu,

Un viņa pati ir lēnprātīga " (karote)

Zemnieku ģimenē katram ģimenes loceklim bija sava karote, kas bija izgrebta no koka. Un viņi vienmēr devās ciemos ar savu karoti. Pat teiciens bija salocīts "Spītīgs viesis neiztiek bez karotes"... Karote ne tikai ēda, karotes varēja spēlēt.

“Ko saimniece liek krāsnī,

Cik no jums, puiši, zina? " (čuguns).

Bērni: - Bērnu atbildes.

Tas ir čuguns. Viņš bija neaizvietojams mājsaimniecībā. Tas ir smags pēc svara, jo tas ir izgatavots no čuguna, īpaša veida metāla, kas izturēja jebkuru uguni un nekad necīnījās.

Kā jūs varētu dabūt karstu čugunu no krāsns? Šeit bija vajadzīgs vēl viens palīgs. Dzirdi mīklu par viņu.

"Nevis vērsis, bet muca

Neēd, bet ir pietiekami daudz pārtikas,

Kas paķer - dod,

Un viņš dodas uz stūri (saķere).

Pie krievu plīts vienmēr bija tvēriens, ar kuru saimniece izņēma karstus podus ar kāpostu zupu un gardu putru. (Rāda).

Saimnieks: - Un tas viss priekšmetiemtika izsaukti puiši "Virtuves piederumi"... Let's visi kopā atkārtot: "virtuves piederumi".

Bērni, bet jūs zināt, ka bija reizes, kad trauku vispār nebija... Vēlaties uzzināt, kā pirmais trauki? Kādreiz cilvēki dzīvoja alās un gatavoja ēdienu uz uguns. Viņi ēda galvenokārt ceptu gaļu, augus un ogas. Viņi ēda ar rokām. Reiz kāds vīrietis rokās paņēma ļoti karstu gaļu. Un nometa man no rokām. Tas nokrita uz nūjas, nūja iestrēga gaļā. Vīrietis paņēma gaļu uz nūjas un saprata, ka šādi ēst ir ērtāk. Un pirksti nedeg. Tā parādījās pirmā koka karote, pēc tam šķīvis, krūze. Kā viņi sauc trauki no koka?

Bērni: - Koka.

Saimnieks: - Nedaudz vēlāk primitīvi cilvēki iemācījās darīt māla trauki... Viņi no zemes rakt mālu. Cilvēki tēloja trauki rokas un žāvētas saulē. Tāds trauki bija trausli, tajā varēja uzglabāt tikai sausu pārtiku.

Tad viņi nāca klajā ar pirmo keramikas mašīnu un krāsni māla apdedzināšanai trauki... Cilvēki ir iemācījušies degt māla trauki krāsnīlai tas būtu stiprs. Kā viņi sauc māla trauki?

Bērni: - Māls.

Saimnieks: - Tagad tajā varēja uzglabāt ūdeni un pienu, gatavot ēdienu uz uguns.

Tāds trauki lieto Krievijā kopš seniem laikiem. Krievijas pilsonis trauki tas palika koka un māla. Sākumā tas bija vienkārši, bez daudz skaistuma. Bet tad cilvēki iemācījās gleznot trauki ar skaistiem rakstiem.

Saimnieks: - Un tagad mēs spēlēsim spēli "Palīgi".

Viens divi trīs četri,

(pārmaiņus klapē un dūrē viens pret otru)

mēs trauki tika mazgāti:

(viena palma slīd pāri otrai aplī)

Tējkanna, krūze, kauss, karote

Un liels kauss.

(salieciet pirkstus pa vienam, sākot ar īkšķi)

Mēs salauzām tikai kausu

Arī kauss sabruka

Tējkannas deguns nomaldījās.

Mēs nedaudz salauzām karoti.

(atlaidiet pirkstus pa vienam, sākot ar īkšķi)

Tātad viņi palīdzēja saimniecei!

(dauzot dūres viens pret otru, plaukšķinot).

Bērni: Apsēdieties pie galdiem.

Saimnieks: - Labi padarīts! Bērni, mēs saņēmām paciņu un vēstuli no Fjodoras vecmāmiņas. Vēstulē viņa saka, ka viņai bija nepatikšanas, salūza traukiun viņa lūdz jūs to salabot trauki? (skolotājs uzliek dēli attēlus: tējkanna bez snīpja; kauss bez priekšgala; kastrolis bez roktura, krūze bez roktura, cepšanas panna bez roktura, jums jāatrod trūkstošie gabali uz mana galda.

Bērni: - Veiciet darbu.

Saimnieks: - Paldies puiši! Lūdzu, pastāstiet man, vai ir iespējams gatavot šādā trauki?

Bērni: - Nē.

Saimnieks: - Jā, veci traukisaplaisājis, es ieteikt izrotājiet mūsu māla plāksnes ar rakstiem un nosūtiet tos Fedorai Jegorovnai. Ļaujiet viņai iegūt jaunu trauki.

(Bērnu produktīva darbība (uz displeja) "Izrotāsim šķīvi").

Saimnieks: - Izrotāsim vidu plāksnes: uzzīmējiet dzeltenu apli, pēc tam apļa augšdaļā, apakšā, pa labi, pa kreisi, izmantojot mitrināšanas metodi, uzzīmējiet sarkanās ziedlapiņas un pievienojiet tām vairāk ziedlapiņu. Tad tādā pašā veidā zīmējiet zaļu lapas augšpusē, apakšā, pa labi, pa kreisi. Pabeidziet, palaižot apmali ap plāksnes malu.)

III. Kopsavilkums:

Kur mēs šodien bijām ar tevi?

Bērni: - Krievu būdā (bērnudārza muzejs)... Viesošanās pie saimnieces.

Saimnieks: Ar kuru objekti - satikās palīgi?

Bērni: Samovars, satvērējs, čuguna katls, katls, siets.

Saimnieks: - Kā viņi šos visus sauc priekšmetiem, kurš atceras?

Bērni: - "Virtuves piederumi"

Saimnieks: Ko vēl mēs šodien darījām nodarbošanās?

Bērni: - Viņi palīdzēja Fedorai, salaboja salūzušo trauki... Dekorētas plāksnes vecmāmiņai Fedorai.

Saimnieks: - Vai jums patika nodarbošanās? Ja jā, tad paceliet zaļo apli, ja ne ļoti dzeltenu, ja jums tas nemaz nepatīk - sarkanu.

(Bērni atvadās no Saimnieces un viesiem).



Pašvaldības budžeta pirmsskola izglītības iestāde bērnudārzs № 4 "Smaids"

Pabeidzis: Ņižovceva Yu.V., Knyaginino 2017 vidējās grupas skolotāja.

Mērķis:

Izvēršot šķēru jēdzienu kā svarīgu, bet tajā pašā laikā bīstamu priekšmetu; iepazīšanās ar šķēru parādīšanās vēsturi un to izmantošanu dabā, sadzīvē, darbā.

Uzdevumi:

  • nostiprināt spēju pareizi lietot šķēres, ievērot drošības pasākumus;
  • palīdziet sev, izdariet secinājumus par neuzmanīgas rīcības ar šādiem priekšmetiem sekām;
  • precizēt friziera darba nozīmi;
  • izglītot bērnus, lai tie būtu precīzi darbā ar bīstamiem priekšmetiem.

Materiāls: prezentācija, video, šķēres dažādi veidi, izdales materiāli darbam ar šķērēm, priekšautiem utt.

Iepriekšējs darbs: iepazīšanās ar šķēru drošas lietošanas noteikumiem, darbs ar šķērēm, mīklu minēšana par profesijām, profesiju atribūtiem utt.

1. Organizācijas brīdis:

Skolotāja ieeja ar bērniem zālē.

Pedagogs:

Kāds izdomājis vienkārši un gudri

Tiekoties, sveiciniet:

Labrīt!

Labrīt! - saule un putni.

Labrīt! - smaidīgas sejas

Ļaujiet visiem kļūt laipniem, uzticīgiem

Un labs rīts ilgst līdz vakaram.

Puiši, viesi šodien ir ieradušies pie mums, novēl labrīt.

2. Galvenā daļa

Zēns (klauvē pie durvīm): Sveiki puiši.

Pedagogs: Arsenijs, kāpēc tu kavē? Tu izskaties slikti, kas vainas tavai rokai, vai esi nonācis nepatīkamā stāstā?

Zēns: Jā, ar mani notika šausmīgs stāsts. Es mājās nejauši paņēmu šķēres, sāku ar tām spēlēt un sāpināju roku.

Pedagogs: Un kas vēl var notikt, ja jūs pareizi nerīkojaties ar šķērēm, es jums tagad parādīšu (bērni sēž uz augstajiem krēsliem).

Videoklipa skatīšanās un diskusija.

J: Puiši, kādi ir noteikumi darbam ar šķērēm? (bērnu atbildes)?

Galvenie drošības noteikumi, strādājot ar šķērēm:

(2. slaids)

  • Strādājot ar šķērēm, negrieziet, tuviniet tos savai sejai.
  • Ja šķēres ir jānodod draugam, tad jums tās jāpastiepj tikai gredzeniem uz priekšu.
  • Nelieciet šķēres uz galda malas - tās var nokrist un savainot.
  • Neatstājiet šķēres atvērtas, neturiet to galus uz augšu.
  • Negrieziet ar šķērēm ceļā, neiet pie drauga, kad viņš griež ar šķērēm.
  • Strādājot ar šķērēm, skatieties kreisās rokas pirkstus.

PAR ŠĶĒRĒM ...

Šķērēm ir briesmīgs temperaments. Ja cilvēks tos ņem rokās biznesam - lai kaut ko nogrieztu, izgrieztu -, viņš viņam palīdz. Bet, ja jūs spēlējaties ar viņiem, pagriežat viņiem ap degunu un iebāžat mutē, viņi šausmīgi dusmojas un sāk durt, kasīties, griezt un plēst visu, kas atrodas tuvumā - rokas, kājas, ausis, degunu, ceļgalus, bikses un kleitas, radot daudz nepatikšanas ...

Kopumā viņi ir labi. Ja jūs viņus neaizvainojat, viņi jums patiesi palīdzēs daudzās lietās.

J: Puiši, ko vēl zināt par šķērēm? Kam tie vajadzīgi? (bērnu atbildes)

Parādīt dažādi veidi šķēres uz ekrāna un darbībā.

Iepriekš, ja prasīja kaut ko sagriezt, viņi paņēma nazi. Apmēram pirms trīsarpus tūkstošiem gadu kāds uzminēja divu nažu rokturu savienošanu ar atsperīgu tiltu. Tā tapa pirmās šķēres - aitu cirpšanai (3. slaids).

Viņus joprojām sauc "Aitas" (4. slaids).

Dzelzs putns noklikšķina uz knābja,

Ātri piemērots kreklam. (5. slaids)

Dārznieks ņem rokās šķēres,

Precīzi cērt krūmus un kokus. (6. slaids)

Tērauda putns to ir sagriezis vairāk nekā vienu reizi

Pat būvlaukumā metāla loksnes. (7. slaids)

Manikīram ir šķēres (nagu izgriezumi) - tie ir mazi (8. slaids).

Šķēres ļoti atgādina putnu,

Tikai šis putns nevar lidot.

Bērniem griešanai nepieciešamas šķēres. Viņiem ir noapaļoti gali. (9. slaids)

Dāmas, vīrieši, meitenes, zēni

Šķēres padara modernus matu griezumus (10. slaids).

Tagad es jūs aicinu puišus spēlēt.

Spēle darbojas "Ceturtais papildinājums" (No četriem attēliem jāizvēlas papildu attēls).

Attēli: šķēres, ķemme, priekšauts, policijas vāciņš.

Pedagogs: Ko jūs domājat, kāds priekšmets šeit ir lieks?

Pedagogs: Pareizi. Kā jūs domājat, kam ir nepieciešami šie priekšmeti, lai tie darbotos? Vai jūs kādreiz apmeklētu frizieri (bērnu atbildes)?

(11. slaids)

Es gribu uzaicināt jūs uz brīdi kļūt par frizieri un spēlēt "Frizētava" , bet vispirms pirms darba ir jāpastiepj pirksti (bērni iziet istabas vidū un atkārto kustības aiz skolotāja).

Fiziskā audzināšana (kustību imitācija).

Viņi atveda bērnu uz frizūru

Kāds zēns ir pieaudzis.

Pirms apsēsties krēslā

Man vajag mazgāt matus (parādot kustības).

Un tad un pēc tam

Nosusiniet ar dvieli (parādot kustības).

Paņemiet šķēres, ķemmējiet

Mēs sagriežam sprādzienu bērnam (mēs atdarinām kustības ar pirkstiem).

Viens, divi, trīs - frizūra ir gatava,

Mēs viņu iepūtīsim gultā

Un apkaisa ar odekolonu (elpošanas vingrinājums, izelpojot shshsh-shshsh long).

Zēnu nevar atpazīt (pārsteigums)

Jūs varat nosūtīt uz bērnudārzu.

Bērni apsēžas pie galdiem un sāk taisīt matus. Gatavais darbs ir piestiprināts pie dēļa.

Mēs netērējām laiku

Tika spēlētas frizieres

Katrs matu griezums ir kā brīnums ...

Tikai jums būs frizūra!

3. Pēdējā daļa

Pedagogs: Cilvēki saka: "Laba frizūra ir svarīgāka par dārgu apģērbu" ... Tas nozīmē, ka frizieris ar burvju roku, instrumentu un prasmju palīdzību mūs pārvērš par skaistiem, veikliem cilvēkiem. Lai izskatītos skaisti, vienmēr jāuztur galva kārtībā un jāapmeklē frizētava.

Šķēru secinājumi:

Bērni skaita dzejoļus par šķērēm.

Mēs varam daudz:

Grieziet, sagrieziet un sagrieziet.

Nespēlējies ar mums, bērniem:

Mēs varam sāpīgi sodīt!

Mēs sagriežam drēbes bērniem

Nogriež mūsu nagus

Matu griešana

meitenes un zēni.

Rokoties ar šķērēm

Ļoti uzmanīgi.

Jūs nevarat griezt ar padomiem,

vidus ir iespējams.

Ja jūs dodat šķēres

Skaidri atcerieties noteikumus

Dod draugam divus gredzenus

Tas būs pareizi!

Tiklīdz darbs ir beidzies -

Šķērēm nepieciešama aprūpe.

Neaizmirstiet tos aizvērt

Un ielieciet vietā.

Puiši, atbildēsim uz jautājumu: "Šķēres - draugs vai ienaidnieks?" ... Un kas jums ir šķēres? (puiši izvēlas medaļu ar attēlu) (12. slaids).

Labi padarīts. Puiši! Jūs bijāt labi frizieri. Jūs padarījāt matus skaistus.

ES tev dodu "Frizieru komplekts" un jūs varēsiet spēlēt gan grupā, gan saldu kārumu. Paldies par jūsu darbu!

Un, atnākot mājās, palūdziet vecākiem parādīt šķēres, kas jums ir jūsu mājā, un rīt jūs noteikti par tām pastāstīsit. Un mēs sadedzinām viesus - Uz redzēšanos! .

Mēs varam daudz:

Grieziet, sagrieziet un sagrieziet.

Nespēlējies ar mums, bērniem:

Mēs varam sāpīgi sodīt!

Mēs sagriežam drēbes bērniem

Nogriež mūsu nagus

Matu griešana

meitenes un zēni.

Rokoties ar šķērēm

Ļoti uzmanīgi.

Jūs nevarat griezt ar padomiem,

vidus ir iespējams.

Ja jūs dodat šķēres

Skaidri atcerieties noteikumus

Dod draugam divus gredzenus

Tas būs pareizi!

Tiklīdz darbs ir beidzies -

Šķērēm nepieciešama aprūpe.

Neaizmirstiet tos aizvērt

Un ielieciet vietā.

Mērķis: paplašināt un atjaunināt bērnu zināšanas par sadzīves tehniku, to mērķi, funkcijām un drošības noteikumiem elektrisko ierīču lietošanā.

Uzdevumi:iepazīstināt ar dažādu sadzīves elektroierīču lietošanas mērķi un iezīmēm; iemācīties izcelt raksturīgās pazīmes, grupēt sadzīves tehniku \u200b\u200bpēc lietošanas mērķa un funkcionālā mērķa; paplašināt un aktivizēt bērnu vārdu krājumu par šo tēmu; attīstīt domāšanas procesus, loģiku, uzmanību; iepazīstināt ar drošības pasākumiem, lietojot elektroierīces; iemācīties veidot īsus stāstus, pamatojoties uz personīgā pieredze, lietvārdu deminutīvas formas.

GCD pārvietošana:

IN:Nesen mēs svinējām Starptautisko sieviešu dienu, daudz runājām par mūsu mātēm un to, cik daudz viņu uztrauc. Šodien mēs uzzināsim, kādi palīgi ir mammai. Protams, galvenie mātes palīgi esat jūs, taču ir lietas, kas daudz atvieglo mūsu dzīvi un mājas darbus nekā, piemēram, pirms daudziem gadiem. Lai uzminētu, par ko mēs šodien runāsim, es iesaku uzminēt mīklu:

Šīs lietas palīdz

Silta tēja un mazgāšana,

Gludiniet un skatieties karikatūras,

Vāra zupu un notīra putekļus. (Bērnu atbildes, sadzīves tehnika)

Protams, elektriskās ierīces ir mūsu pirmie palīgi, kas atvieglo mājas darbus mums un mūsu mātēm. Bet tie parādījās ne tik sen. Iepriekš cilvēkiem bija jādara ar vienkāršākām lietām, neizmantojot elektrību. Apskatīsim attēlus un atrodam pāris elektrisko ierīču, pāris būs priekšmets, kas var aizstāt elektrisko ierīci. Saskaņot spēli.

Putekļsūcējs - slota, TV - teātris, gludeklis - rullītis, elektriskā plīts - krievu krāsns, tālrunis - vēstule, elektriskā tējkanna - parastā tējkanna.

Un tagad es aicinu jūs pastāstīt, kā jūs palīdzat savām mātēm un vecmāmiņām veikt mājas darbus, kādas sadzīves tehnikas jūs izmantojat?

(bērnu stāsti, pamatojoties uz personīgo pieredzi).

Labi darīts, nedaudz atpūtīsimies un iesildīsimies.

Dinamiskā pauze.

Agri no rīta, agri cēlies (mēs stiepjamies),

Mēs uzklājām gultas (imitācija, kā sist ar spilvenu ar rokām),

Dzērām tēju, devāmies pastaigā (staigājot uz vietas).

Un tiklīdz viņi pastaigājās, viņi sāka palīdzēt manai mātei (paātrinot staigāšanu).

Putekļsūcējs, mazgāšana (kustību imitācija tekstā),

Mēs cepām pīrāgus (kustību imitācija tekstā),

Mums dažreiz pietrūkst divas kājas un divas rokas (mēs pārmaiņus sakrata rokas un kājas).

Puiši, taču papildus tam, ka sadzīves tehnika palīdz mums ietaupīt laiku un enerģiju, tie var kļūt arī mums bīstami. Tādēļ jāievēro šādi drošības pasākumi:

Neieslēdziet elektroierīces bez pieaugušajiem;

Neaiztieciet ierīces, it īpaši kontaktligzdas, vadus, kontaktdakšas ar mitrām rokām;

Pērkona laikā nelietojiet elektroierīces;

- nelietojiet bojātas un bojātas elektroierīces.

Šie noteikumi palīdzēs mums izvairīties no daudzām nepatikšanām, jo strāva un elektrība var būt ļoti bīstami.

Tagad spēlēsim, es iemetīšu bumbu un nosauksim sadzīves tehniku, un jūs mēģināt to saukt mīļi.

Vārdu spēle ar bumbu “Nosauc to mīļi”.

Gludeklis - gludeklis, tālrunis - tālrunis, tējkanna - tējkanna, krāsns - plīts, magnetofons - magnetofons, ledusskapis - ledusskapis.

Labi paveikts, mēs tikām galā ar uzdevumu, un tagad es iesaku jums pašiem izdomāt mīklas par sadzīves tehniku \u200b\u200bvai parādīt pantomīmu, kas atdarina jebkuras elektroierīces izmantošanu.

Puiši, mums ir vajadzīgas dažas elektroierīces ne tikai darbam, bet arī atpūtai. Kāda veida? (magnetofons, dators, TV).

Pagatavosim TV kolāžu. Es iesaku jums izgriezt karikatūras varoņus no žurnāla un ievietot tos uz TV ekrāna (papīra lapas), un pēc tam mēs apspriedīsim, kādas karikatūras esat izgatavojis.

Kolāžas "TV" sastādīšana.

Apkopojot.

Tātad, šodien mēs atcerējāmies, kādi priekšmeti mums palīdz mājas darbos. Pārskatīsim elektrisko ierīču lietošanas noteikumus.

Labi darīts, atcerieties un vienmēr ievērojiet šos piesardzības pasākumus.

Un tagad es aicinu jūs izvietot mūsu kolāžas izstādē.

Nominācija: iepazīšanās ar ārpasauli 4-5 gadi.

Amats: pedagogs
Darba vieta: MBDOU Nr. 27 "Rodnichok"
Atrašanās vieta: Berdskas pilsēta, Novosibirskas apgabals

Tēma: "Gadalaiki".

Māciet bērniem atšķirt gadalaiku zīmes;

Palīdziet izprast dzīves procesu secību dabā un tās dabiskās izmaiņas, kas tajā notiek;

Ar poētiskā vārda palīdzību parādiet dažādu gadalaiku skaistumu, dažādas sezonas parādības;

Vingrojiet mīklu minēšanā par dzīvniekiem;

Izglītot uzmanību, domāšanu.

Materiāls: rotaļu zaķis, aploksne, attēli ar gadalaikiem.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, šodien pie mums vēlas nākt interesanta rotaļlieta - dzīvnieks, bet šis viesis parādīsies tikai tad, kad jūs atrisināsiet mīklu par viņu:

Pūkas gabals, balta auss,

Izveicīgi lec, mīl burkānus.

Kas tas ir? - (zaķis).

Pedagogs: Labi darīti puiši, viņi ir uzminējuši mīklu. Paskaties, zaķim ķepās ir neparasta aploksne. Apskatīsim, kas tur ir.

Pedagogs: Un tu, zaķīt, sēdies uz krēsla, tu būsi viesis mūsu grupā.

Pedagogs: Zaķis vēlas pārbaudīt, vai jūs zināt, gadalaiku zīmes?

Jums ir ne tikai jāatrisina mīkla, bet arī jāatrod attēls, kurā attēlots šis gada laiks.

1. Es esmu austs no karstuma, es nesu siltumu ar mani,

Es sildu upes: "Peldies! "- ES ielūdzu

Un par to jūs visi mani mīlat. (Esmu vasara)

2. Es nesu labību, es atkal sēju laukus,

Es sūtu putnus uz dienvidiem, es izģērbu kokus,

Bet es nepieskaros priedēm un kokiem. (Esmu rudens)

3. Man ir daudz darāmā: es esmu balta sega

Es aptveru visu zemi, es to ņemu upes ledū,

Es balinu laukus, mājās, viņi mani sauc. (Ziema),

4. Es atveru pumpurus zaļās lapās,

Es ģērbu kokus, laista labību,

Kustība ir pilna, viņi mani sauc. (Pavasaris),

5. Gan viegls, gan plats

Mūsu klusā upe

Skriesim peldēt

Izšļakstīt ar zivīm. (Vasara),

6. Lietus līst, auksts kā ledus.

Glades pagriežas lapas.

Un zosis garā karavānā

Viņi lido virs meža. (Fall).

7. Zem zilām debesīm

Lieliski paklāji

Mirdzoši saulē, sniegs guļ;

Tikai caurspīdīgais mežs kļūst melns

Un egle zaļo caur salu,

Un upe spīd zem ledus. (Ziema).

8. Klīringa ceļā

Zāles asmeņi izlaužas cauri.

No paugura tek strauts,

Un zem koka ir sniegs. (Pavasaris).

(Bērni ievietoja atbildes uz tāfeles)

Pedagogs: Labi darīts, puiši, jūs pareizi uzminējāt visus gadalaikus.

Pedagogs: Kāds ir gada laiks? Kā tu zināji, ka ir pavasaris? (Bērnu atbildes)

Pedagogs: Pareizi. Tikai pavasarī koki uzvelk savu zaļo apģērbu, un putni veido ligzdas un izper cāļus.

Uzskaitīsim ar jums katras sezonas pazīmes (bērnu atbildes)

Vingrojuma protokols

Pedagogs: Puiši, skatieties, mūsu grupā ir uzplaucis neparasts Brīnumkoks!

Atcerieties, kā K.I.Čukovska grāmatā uz Brīnumkoka zariem auga attēli un apavi.

Pedagogs: Un uz mūsu koka šodien dzīvespriecīgiem bērniem izaugušas krāsainas bumbiņas.

Dzejolis:

Tāpat kā mūsējie pie vārtiem

Brīnums - koks aug

Ne lapas uz tā, ne ziedi uz tā,

Un krāsainas bumbiņas!

Jā, nav viegli, bet maģiski

Ar mīklas.

Kāpēc jūs žāvājaties, vai jūs tos nenogriezāt?

Saša dosies pie koka, noplīsīs bumbu no koka.

(pieaicinātais bērns uzminē bumbiņā uzrakstīto mīklu)

"Viņš guļ ziemā, vasarā griež stropus." LĀCIS,

"Aste ir pūkaina, kažokāda ir zeltaina,

Viņš dzīvo mežā, ciematā zog vistas. " Lapsa.

"Zem priedēm, zem kokiem skrien adatu maiss." Ezītis.

“Es valkāju pūkainu kažoku.

Es dzīvoju blīvā mežā

Dobumā uz veca ozola,

Es graužu riekstus. " VĀRĶA.

Pedagogs: Puiši, kādi dzīvnieki bija mīklas? (Bērnu atbildes)

Kāpēc tos sauc par mežonīgiem? (Bērnu atbildes)

Nu, es izvēlēšos pēdējo bumbu. Kas šeit rakstīts: zaķis piedāvā spēlēt spēli: "Vaboles" (Bērni izpilda skolotājas norādījumus - vaboles lidoja, vaboles apsēdās, plīvoja, atpūtās.)

Atpūties? Ir pienācis laiks atvadīties no meža viesa. Viņš vēlas mums kaut ko pateikt:

Labi darīts, puiši, jūs esat uzminējuši visas mīklas. Un spēlē arī jūs, bērni, bijāt labi.

Ardievu, bērni, mums ir laiks šķirties.

Ardievu zaķis. Nāciet ciemos pie mums un ņemiet līdzi citus dzīvniekus.

Vidējās profesionālās un pamatizglītības nodaļa

tomskas apgabala izglītība

OGBOU "Tomskas Valsts pedagoģiskā koledža"

(OGBOU "TGPK")

Iepazīšanās ar dabu vidējā grupā

Meža iemītnieki

Pabeigts: 543. grupas students

3 neklātienes nodaļas kurss

Soloņicina Ksenija Leonidovna

Pārbauda: skolotājs

vidējā grupa

Emelyanova Svetlana Anatolyevna